fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

100 tys. złotych dla rodziców sześcioraczków

AdobeStock
Rodzice sześcioraczków otrzymają od województwa małopolskiego 100 tys. złotych. Decyzja została już zaakceptowana przez Zarząd Województwa.

Pod koniec maja po raz pierwszy w Polsce urodziły się sześcioraczki. Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie - poinformowali lekarze. Noworodki muszą jednak pozostać w inkubatorach, ponieważ każde z nich waży około 1 kg.  Jeden z maluchów musiał zostać zaintubowany.

W ramach pomocy premier Mateusz Morawiecki przekazał rodzinie samochód. Jak poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera rodzicom sześcioraczków wręczone zostały kluczyki do dziewięcioosobowego Volkswagena Transportera, który zakupiony został ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.

Z rodzicami spotkała się również para prezydencka. - Gratulujemy i bardzo dziękujemy, bo to wydarzenie, które rozsławiło nas na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda.

To nie koniec pomocy dla rodziców. Województwo małopolskie podjęło decyzję o przekazaniu im 100 tys. złotych. Pieniądze trafią do gminy Ochotnica Dolna. Urząd będzie pośrednikiem w przekazaniu pomocy.

Decyzja ta została zaakceptowana przez Zarząd Województwa. 17 czerwca ma być potwierdzona przez sejmik.

Prawdopodobieństwa występowania ciąż mnogich u ludzi określa reguła Hellina. Szansę urodzenia sześcioraczków ocenia się na 1 do 4,7 miliarda. W Polsce jest to pierwszy taki przypadek.

Źródło: krakow.naszemiasto.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA