fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Kto chce komisji ds. zadośćuczynienia ofiarom Kościoła

kadr z filmu
Czy należy powołać parlamentarną komisję do spraw zadośćuczynienia ofiarom Kościoła katolickiego? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Powołania parlamentarnej komisji do spraw zadośćuczynienia ofiarom Kościoła katolickiego domaga się Robert Biedroń, lider partii Wiosna.

Większość respondentów (62 proc.) uważa, że należy powołać parlamentarną komisję do spraw zadośćuczynienia ofiarom Kościoła katolickiego. Przeciwnego zdania jest 15 proc. badanych a zdania w tej kwestii nie ma prawie co czwarty respondent (23 proc.).

- Częściej za utworzeniem takiej komisji są mężczyźni (63 proc.), badani powyżej 50 lat (67 proc.) oraz ankietowani o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (69 proc.). Tego zdania są też częściej osoby o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (69 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców (69 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Krzysztof Paszyk z PSL wypominał PiS, że „przeoraniem Kodeksu karnego chce przykryć brak decyzji w sprawie powołania komisji ds. pedofilii w Kościele”. 

Współpraca z organami państwowymi na pewno jest potrzebna i wszyscy się zgadzamy co do tego, że komisja, która podejmie się opracowania raportu nt. skali pedofilii w Polsce, kiedyś pewnie powstanie. Natomiast forma takiego zespołu jest do przemyślenia – ocenia metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA