fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemieckie siły zbrojne będą miały rabinów

Pixabay
Po raz pierwszy od około 100 lat w szeregach niemieckich sił zbrojnych będą rabini. To reakcja na coraz częstsze przypadki antysemityzmu.

Niemiecka Rada Żydowska zaproponuje kandydatów, którzy mogliby służyć w misjach wojskowych poza granicami kraju. We wstępnym etapie tego procesu będzie zatrudnionych kilka osób.

Minister obrony Ursula von der Leyen powiedziała, że to ważny sygnał w momencie, gdy w wielu miejscach na marszach pojawiają się antyżydowskie hasła.

Mężczyźni i kobiety nie są zobowiązani do ujawniania swojej wiary, ale ministerstwo szacuje, że w Bundeswehrze służy około 300 Żydów.

Niemiecka Rada Żydowska ostrzegła w styczniu, że istnieje znaczny poziom niewiedzy o Holokauście i brak współczucia dla milionów ofiar - szczególnie wśród młodych ludzi. Z badań zleconych przez Unię Europejską wynika, że coraz więcej Żydów w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji rozważa opuszczenie kraju w związku z rosnącym antysemityzmem.

Niemieckie Ministerstwo Obrony planuje również wprowadzić pomoc religijną dla muzułmanów. W Bundeswehrze służy ich około 3000.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA