fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Otwarcie pierwszej podwodnej restauracji w Europie

Snohetta/Plompmozes
Na północnym wybrzeżu Norwegii już dzisiaj otwarta zostanie pierwsza podwodna restauracja w Europie. Zaprojektowany przez popularną, norweską firmę architektoniczną Snohetta lokal, będzie miał trzy piętra i szerokie na 10 metrów panoramiczne okno, przez które będzie można podziwiać morską florę i faunę.

Under, pierwszy w Europie podwodny lokal gastronomiczny znajduje się na północnym wybrzeżu Norwegii i od kilku miesięcy budzi wielkie zainteresowanie turystów z całego świata.

Celem pomysłodawców restauracji było połączenie najlepszych elementów Norwegii. - Przyciągniemy turystów z całego świata. To jest naszym celem. Mam nadzieję i wierzę, że będzie to początek nowej ery w branży turystycznej - powiedział jeden z pomysłodawców restauracji, Gaute Ubostad. 

Dziś, 20 marca 2019 roku, restauracja Under otwarta zostanie dla przyjaciół oraz rodziny właścicieli lokalu. Pierwsi klienci z zewnątrz restaurację będą mogli odwiedzić już na początku kwietnia. 

Restaurację Under zaprojektowała popularna norweska firmę architektoniczna Snoehetta. Jak podkreśla jeden z jej pracowników, Traedal Thorsen, konstrukcja jest wytrzymała na tyle, że „przetrwa nawet falę stulecia”

Jak pisze Reuters, w restauracji zmieści się 40 gości. Lokal będzie miał trzy piętra i szerokie na 10 metrów panoramiczne okno, przez które będzie można podziwiać morską florę i faunę. Menu oparte jest na lokalnych potrawach, głównie owocach morza. 

Za 18 dań z karty Under trzeba będzie zapłacić ponad 1600 złotych. Jak zaznaczają właściciele lokalu, ich celem jest, aby połowa gości restauracji, zatrzymała się również w hotelu, który znajduje się w jej pobliżu. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA