fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sąd: Mały Francuz nie może się nazywać "Griezmann Mbappe"

AFP
Sąd rodzinny nie pozwolił francuskiej parze nazwać swojego syna Griezmann Mbappe - na cześć czołowych piłkarzy reprezentacji Francji, którzy w lipcu na mundialu w Rosji wywalczyli mistrzostwo świata.

Sąd z Brive-la-Gaillarde uznał, iż dziecko nie będzie nosić imion nadanych na cześć piłkarza Atletico Madryt i PSG. Chłopiec przyszedł na świat pięć miesięcy temu, niedługo po wygranym przez Francję mundialu w Rosji.

Po decyzji sądu rodzice zdecydowali, że chłopiec będzie nosił imiona Dany Noe.

Od 1993 roku Francuzi mogą nadawać swoim dzieciom dowolne imiona (do 1993 roku mogli wybierać je jedynie z listy dopuszczanych imion), ale lokalne władze mogą nadal kierować sprawy do prokuratury, jeśli wybór imienia uznany zostanie za niekorzystny dla dziecka.

Urzędnik z Brive-la-Gaillarde uznał, że nadanie dziecku imion "Griezmann Mbappe" będzie "stało w sprzeczności z interesem dziecka" - i przekazał sprawę prokuraturze.

W poprzednich latach głośna była decyzja francuskiego sądu, który zakazał rodzicom nadanie synowi imienia "Dżihad" (słowo to oznacza świętą wojnę muzułmanów przeciwko niewiernym).

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA