Społeczeństwo

Egipt: Rekin zabił turystę z Czech

123RF
41-letni turysta z Czech został zaatakowany i zabity przez rekina w czasie pływania w Morzu Czerwonym u wybrzeża kurortu Marsa Alam - informują czeskie media.

Czeskie radio podało, że MSZ potwierdził, iż Czech, który pływał u wybrzeża kurortu został zabity przez rekina. Informację tę miał potwierdzić również konsul Czech w Kairze i rzeczniczka czeskiego MSZ.

Czech miał spędzać wakacje w kurorcie Marsa Alam z żoną i dziećmi.

Organizator wyjazdu, Exim Tours w oświadczeniu napisał, że taki atak nie jest czymś zwyczajnym. Rodzina zmarłego chce jak najszybciej wrócić do Czech.

O ataku rekina po raz pierwszy poinformowano w piątek wieczorem, gdy morze wyrzuciło na brzeg fragment ludzkiego ciała. Egipskie media najpierw poinformowały o odnalezieniu ludzkich szczątków, a potem usunęły tę informację - podejrzewa się, że władze Egiptu interweniowały w obawie, że informacja o ataku rekina zaszkodzi egipskiej turystyce.

Do poprzednich ataków rekinów w Egipcie dochodziło w latach 2004, 2009, 2010 i 2015. W atakach tych zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych.

Co ciekawe w 2010 roku odpowiedzialność za ataki rekinów zrzucono na Izrael, który - zdaniem niektórych - miał zwabiać rekiny na wody w pobliże egipskich kurortów, by zaszkodzić egipskiej turystyce. Egipskie władze dementowały później takie pogłoski.

Źródło: egyptianstreets.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL