Społeczeństwo

Łódź podwodna od Muska na ratunek dzieciom w jaskini

Twitter/Elon Musk
Elon Musk opublikował w internecie filmy przedstawiające kapsułę, która może pomóc uratować grupę chłopców uwięzionych w jaskini w Tajlandii.

Nagrania przedstawiają małą łódź podwodną. Testy urządzenia odbyły się w Los Angeles. 

Elon Musk ogłosił, że kapsuła została wysłana do Tajlandii i dotrze na miejsce za około 17 godzin. - Mam nadzieję, że będzie przydatna - napisał. "Jeśli nie teraz, to może w przyszłości" - dodał przedsiębiorca.

Materiały przedstawiające kapsułę pojawiły się w sieci po oficjalnej informacji ze strony rządu Tajlandii. Ogłoszono wczoraj, że z jaskini uratowano pierwszych czterech chłopców.

Już w piątek szef SpaceX i Tesli ogłosił, że jego inżynierowie zostali wysłani do Tajlandii, by ocenić w jaki sposób może zostać udzielona pomoc.

Na podstawie zgromadzonych informacji stwierdzono, że na miejscu potrzebna jest mała łódź podwodna, do której będzie mogła wejść osoba dziecięcej postury.

Musk powiedział, że zaprojektowane urządzenie jest na tyle lekkie, by mogło być transportowane przez dwóch nurków i na tyle małe, że może przedostać się przez wąskie szczeliny w jaskini.

Źródło: CNN

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL