fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Robot dostarcza pigułki aborcyjne w Irlandii Północnej

Woman on Waves
W wykorzystaniem robota będą dostarczane kobietom w Belfaście pigułki aborcyjne. Prawo nie jest w ten sposób łamane, ponieważ robot obsługiwany jest z Holandii.

Kilka dni w referendum w Irlandii mieszkańcy opowiedzieli się za zmianami konstytucji, które pozwolą na zliberalizowanie przepisów ws. aborcji.

Dotychczas kobieta dokonująca nielegalnej aborcji w Irlandii narażała się na karę nawet 14 lat więzienia. Aborcja była legalna tylko w sytuacji, gdy ciąża zagrażała życiu kobiety.

Brytyjska premier Theresa May nie zgodziła się na zmianę przepisów regulujących aborcję w Irlandii Północnej. Aborcja jest tam zakazana niemal w każdym przypadku - nawet jeżeli ciąża jest efektem gwałtu lub gdy badania wykażą uszkodzenia płodu. 

W Irlandii Północnej pojawił dziś robot, który dostarcza kobietom pigułki aborcyjne. Akcja została zorganizowana przy współpracy Kobiet na Falach, Kobiet w Sieci i organizacji ROSA.

"Zażycie tabletki aborcyjnej przez kobietę będącą w ciąży jest w Irlandii Północnej złamaniem prawa, jednak zmuszenie kobiety do poddania testowi ciążowemu stanowiłoby poważne naruszenie praw człowieka" - oceniły przedstawicielki Kobiet na Falach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA