fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Zwykli" ludzie przyniosą jedzenie na książęce wesele?

AFP
Na wesele księcia Harry'ego i Meghan Markle zaproszono 1200 członków społeczeństwa. Nie będą oni mogli jednak dostać ani zakupić jedzenia na terenie zamku. Media piszą o tym, że będą musieli przynieść jedzenie ze sobą.

Już 19 maja Meghan Markle i książę Harry pobiorą się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Jak informuje onet.pl, łączny koszt ślubu i wesela to około 32 miliony funtów. Najwięcej kosztować będzie ochrona.

 

Zgodnie z życzeniem młodej pary, na ślubie nie będzie najbardziej znanych polityków. Wytłumaczono to tym, że para nie chce wywoływać niepotrzebnych podziałów politycznych.

Jak informuje "The Guardian" na ślub zaproszonych zostanie 1200 "zwykłych" ludzi, którzy będą mogli zabrać ze sobą osoby towarzyszące. Najprawdopodobniej zabrać będą musieli także jedzenie, gdyż nie będzie można go kupić na miejscu. W zaproszeniach para miała zachęcać do zorganizowania pikniku.

Saeed Atcha, założyciel magazynu młodzieżowego Xplode, powiedział w rozmowie z „The Guardian”, że niektóre osoby, którym pomogła jego organizacja charytatywna, były zaskoczone tą decyzją. - Jest tutaj McDonald, ale nie jestem pewien, czy będę w stanie przynieść danie z ryby - powiedział.

Sprawę skomentował także lider organizacji charytatywnej z Coventry, Rashid Bhayta. W jego opinii, wymóg przyniesienia własnego jedzenia jest dla niego bez znaczenia. Będzie obchodził Ramadan, w związku z czym nie będzie nic jadł. - Jeśli usłyszycie, że zemdlałem, to nie dlatego, że byłem gwiazdą - powiedział.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

Źródło: The Guardian, The Mirror, Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA