fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Paweł Adamowicz: Tchórzliwy ONR. Skryli się za kobietą

Twitter/ONR
- W Gdańsku nie ma zgody na faszyzm, na działania wymierzone w demokrację. Tchórze z zielonymi flagami nie mieli odwagi zgłosić manifestacji pod szyldem swojej organizacji - przekazał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wczoraj ulicami Gdańska przeszedł marsz działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego. Wydarzenie upamiętniało 84. rocznicę powstania organizacji.

Hasłem przewodnim marszu było: „Maszerować, aby nie zgnić, żeby nie umrzeć nigdy!”. Przed rozpoczęciem marszu w historycznej Sali BHP odbył się ogólnopolski zjazd ONR.

- Wczoraj Gdańsk i gdańszczanie zostali obrażeni. Obrażeni przez ludzi, którzy ideały wolności i solidarności postanowili wykorzystać w sposób wyjątkowo obrzydliwy. Wczoraj wieczorem mogliśmy zobaczyć jak z historycznej Sali BHP należącej do NSZZ Solidarność – miejsca gdzie podpisywano Porozumienia sierpniowe - wyszli ludzie głoszący dokładnie antytezę tych idei - skomentował dziś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Prezydent wyjaśnił, że nie miał prawnej podstawy do rozwiązania zgromadzenia, ponieważ marsz został zgłoszony przez jedną z mieszkanek Gdańska. We wniosku przekazano, że zgromadzenie będzie dotyczyć „istoty zachowań narodowych i niepodległościowych oraz w przestrzeni publicznej w Polsce”.

- My gdańszczanie jesteśmy oburzeni tym, co wczoraj stało się na ulicach Gdańska. Tchórzliwi członkowie ONR-u nie mieli odwagi złożyć wniosku o manifestację. Skryli się za kobietą, która złożyła wniosek nie podając pełnego celu. (...) Opłacane przez podatników, przez nas wszystkich służby podległe ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu, okazały się równie bezsilne. Zostały wykiwane przez ONR. To co wczoraj miało miejsce powtórzy się w każdym innym mieście? - mówił na konferencji prasowej Adamowicz.

- Kiedy prezes Kaczyński, premier Morawiecki i minister Ziobro zdelegalizują organizację zwalczającą ustrój demokratyczny? - pytał prezydent Gdańska.

Adamowicz zapowiedział, że jako prezydent Gdańska wystąpi o delegalizację ONR. O podobne działanie poprosi prezydentów pozostałych miast.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA