fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Włochy: Śmierć 10-miesięcznego dziecka. Powód? Odra

stock.adobe.com
W szpitalu w Katanii zmarło 10-miesięczne dziecko. Powodem śmierci niemowlęcia były powikłania związane z odrą.

Dziecko, które cierpiało na wadę serca, zostało przyjęte do szpitala w Acireale w związku z objawami odry. Kiedy jego stan zaczął się pogarszać - dziecko przeniesiono na oddział intensywnej terapii do Katanii.

W tym samym szpitalu z powodu odry w marcu zmarła również 25-letnia kobieta.

Ustępujący włoski lewicowy rząd wprowadził obowiązek szczepienia na odrę dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. To reakcja na zyskujący popularność ruch antyszczepionkowy.

- Tragiczna śmierć tego małego pacjenta, który nie osiągnął jeszcze wieku pozwalającego na podanie mu szczepionki i w efekcie zaraziło się od kogoś, kto nie był szczepiony, to ostrzeżenie dla każdego, że szczepionki nie tylko chronią zaszczepioną osobę, ale również innych - powiedział lekarz ze szpitala w Katanii Sergio Pintaudi.

W 2017 roku we Włoszech zanotowano 5 tysięcy zachorowań na odrę - sześć razy więcej niż w 2016 roku. W ubiegłym roku z powodu odry i powikłań z nią związanych zmarły w kraju cztery osoby. Żadna z nich nie została zaszczepiona na odrę.

Mimo to Liga i Ruch Pięciu Gwiazd zapowiadają starania o anulowanie przepisów wprowadzających obowiązek szczepień dla dzieci w wieku szkolnym. Obie partie uzyskały duże poparcie w niedawnych wyborach - Ruch Pięciu Gwiazd jest obecnie największą partią we włoskim parlamencie.

 

Źródło: thelocal.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA