fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Polka wśród najlepszych nauczycieli świata. Ma szanse na milion dolarów

materiały prasowe
Barbara Anna Zielonka trafiła na listę najlepszych nauczycieli świata. Ma szansę na milion dolarów nagrody w czwartej edycji dorocznej światowej nagrody Varkey Foundation Global Teacher Prize, zwanej nauczycielskim Noblem.

W tegorocznej edycji zabrakło niestety nauczycieli, którzy uczyliby w polskich szkołach. Norwegię reprezentuje jednak Polka – nauczycielka angielskiego ze Śląska, która pracuje w norweskiej Nannestad High School.

Została wybrana do ścisłego finału spośród ponad 30 tys. zgłoszeń ze 173 krajów. Zwycięzca otrzyma największą nagrodę tego rodzaju – milion dolarów.

Kwota nagrody będzie wypłacana zdobywcy w równych ratach przez okres dziesięciu lat. Zwycięzca zostanie poproszony o pełnienie funkcji globalnego ambasadora Fundacji Varkey Foundation, a także o uczestniczenie w wydarzeniach publicznych i przemawianie na forach publicznych na temat podnoszenia prestiżu zawodu nauczyciela.

Podczas pracy Barbara Anna Zielonka korzysta z najnowszych technologii i przygotowuje specjalne materiały oraz pomoce naukowe. Jej metoda zyskała popularność i jest krzewiona podczas seminariów i warsztatów w szeregu krajów Europy oraz w Kanadzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA