fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielbłądy wyrzucone z konkursu piękności. Miały botoks

AFP
Dwanaście wielbłądów zostało zdyskwalifikowanych z konkursu piękności w Arabii Saudyjskiej. Organizatorzy konkursu odkryli, że zwierzętom wstrzyknięto botoks.

Konkurs odbywa się na przedmieściach Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej. Jury na podstawie wyglądu ocenia dziesiątki tysięcy wielbłądów. Konkurs jest częścią wielkiego, corocznego festiwalu.

Główny sędzia konkursu Fawzan al-Madi tłumaczy, że wielbłądy to symbol Arabii Saudyjskiej. Stąd pomysł na zorganizowanie festiwalu.

Suma nagród w konkursach wynosi około 57 milionów dolarów. Zgłoszono ponad 30 tysięcy wielbłądów. Część właścicieli konkursu piękności postanowiła poprawić wygląd swoich zwierząt. Wielbłądom wstrzykiwali botoks m.in. w wargi, usta i szczęki. Jury zdyskwalifikowało 12 wielbłądów.

W festiwalu wzięło udział około 300 tysięcy osób. Oprócz konkursu piękności, zorganizowano również wyścigi wielbłądów i aukcje z udziałem zwierząt.

Uczestnicy wydarzenia liczą na to, że organizatorzy będą karać tych właścicieli, którzy wstrzykują botoks swoim wielbłądom. Na taki krok zdecydowano się w przypadku osób podających sterydy wielbłądom startującym w wyścigach.

Za oszukiwanie podczas wyścigów, właściciel wielbłąda może otrzymać karę w wysokości 50 tysięcy Dirhamów (około 13 tysięcy dolarów).

 

 

Źródło: Newsweek.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA