fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chciał napisu "Wesołych świąt" na torcie. Cukiernia odmówiła

Flickr/Gaku@STUDIO-Freesia
Mieszkaniec Indonezyjskiego miasta Makasar zamówił tort z napisałem "Wesołych świąt dla mojej rodziny". Muzułmańscy pracownicy cukierni odmówili

Pracownicy cukierni Chocolicious Indonesia swoją odmowę tłumaczyli względami religijnymi. Wyjaśnienie w tej sprawie pojawiło się na portalach społecznościowych firmy.

Pod wyjaśnieniem cukierni na Instagramie nawiązała się długa rozmowa między internautami. Część komentujących popiera decyzję firmy, inni uważają to za dyskryminację. Temat poruszyli również dziennikarze i pracownicy naukowi.

Firma wyraziła głęboki żal z powodu zaistniałej sytuacji, ale pracownicy nie mogli zrealizować tego zamówienia. "Nie oznacza to, że nie szanujemy waszej religii" - tłumaczą pracownicy.

Firma proponuje by klienci przychodzili do ich cukierni i osobiście robili napisy, które są sprzeczne z religią pracowników.

 

Sytuacja sprzed kilku dni przywróciła debatę na temat rosnącego konserwatyzmu wśród muzułmańskiej część Indonezji. Wyznawcy tej religii stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa.

Pojawiają się głosy mówiące o tym, że rząd powinien uświadomić przedsiębiorców w temacie tolerancji. 

Źródło: The Straits Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA