fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Rosyjski miliarder zatrzymany na lotnisku we Francji

Hlebushek [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Rosyjski miliarder i senator Sulejman Kierimow został w poniedziałek aresztowany przez francuską policję na lotnisku w Nicei. Zatrzymanie związane jest z podejrzeniem uchylania się od płacenia podatków - informuje francuska prokuratura.

- Jest zatrzymany i przesłuchiwany w sprawie związanej z praniem pieniędzy pochodzących z oszustw podatkowych - powiedział agencji Reuters przedstawiciel biura prokuratury.

Kierimow jest według magazynu "Forbes" 21. najbogatszym człowiekiem w Rosji z majątkiem o wartości ok. 6,3 miliarda dolarów.

Informację o zatrzymaniu potwierdziła agencji TASS rosyjska ambasada. - W chwili obecnej wszystkie rosyjskie służby konsularne pozostają w stałym kontakcie z władzami francuskimi - zapewnił agencję pracownik ambasady.

Wiosną gazeta „Nice Matin” pisała, że w willi Hier, należącej ponoć do Kerimowa, przeprowadzono rewizję, a policja w Antibes prowadzi śledztwo w sprawie zakupu po zaniżonej cenie nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu celem ucieczki od podatków. Współpracownik biznesmena zaprzeczał wtedy, by do Kerimowa należała jakakolwiek nieruchomość za granicą.

Źródło: rp.pl/ PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA