fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: 43 proc. Japończyków w wieku 18-34 lata nie uprawiało nigdy seksu

123RF
Coraz więcej młodych Japończyków nie ma żadnych doświadczeń seksualnych - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego w Japonii, na który powołują się "The Independent" i BBC.

Badanie wskazuje, że aż 43 proc. Japończyków w wieku 18-34 lata nie ma żadnych doświadczeń seksualnych, a 64 proc. z nich nie jest w żadnym trwałym związku.

Skutki abstynencji seksualnej młodych mogą być dla kraju katastrofalne. W 2016 roku liczba dzieci urodzonych w Japonii spadła poniżej miliona. Według szacunków Narodowego Instytutu Populacji i Bezpieczeństwa Socjalnego w 2065 roku liczba ludności Japonii będzie aż o 40 milionów mniejsza niż obecnie (dziś Japończyków jest 127 milionów).

26-letni japoński komik Ano Matsui w rozmowie z BBC przyznaje, że wielu młodych Japończyków czuje przerażenie na myśl o próbie nawiązania relacji z kobietą. - Boją się odrzucenia. Spędzamy więc dużo czasu oddając się swoim hobby - twierdzi.

W Japonii mówi się już o "tykającej bombie demograficznej", która w przyszłości poważnie odbije się na gospodarce tego kraju, w którym już dziś trudno jest o znalezienie rąk do pracy.

Inne badanie przeprowadzone w tym roku wskazało, że jedna na siedem Japonek w wieku poniżej 50 lat nie wyszła jeszcze za mąż.

Inne badanie wskazuje, że wielu japońskich singli w ogóle nie myśli o ślubie.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA