fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Aktywiści z organizacji Kol V'Oz: Izrael stał się rajem dla pedofilów

freeimages.com
Izraelska organizacja, Kol V'Oz, zajmująca się dziećmi-ofiarami przestępstw seksualnych alarmuje, że Izrael stał się "rajem dla pedofilów", ze względu na przepisy pozwalające Żydom z całego świata przyjeżdżać do tego kraju.

Chodzi o tzw. Prawo Powrotu - przepisy, które umożliwiają osobom pochodzenia żydowskiego na przyjechanie do Izraela i osiedlenie się w tym kraju. Wprawdzie wprowadzona w 1954 roku roku poprawka zakazuje "osobom z kryminalną przeszłością, zagrażającym bezpieczeństwu społecznemu" korzystania z tego prawa, ale - zdaniem przedstawicieli organizacji Kol V'Oz - sprawcom przestępstw seksualnych udaje się bez problemu emigrować do tego kraju. 

Manny Waks, założyciel Kol V'Oz, który sam był ofiarą molestowania seksualnego jako dziecko przekonuje w rozmowie z "The Independent", że emigracja dla Izraela staje się dla osób oskarżonych o czyny pedofilskie "efektywnym sposobem na unikanie pociągnięcia do sprawiedliwości w innych krajach". - Przepisy zapewniają też azyl tym, którzy zostali już skazani - dodaje.

Organizacja Jewish Community Watch twierdzi, że w ciągu ostatnich 10 lat do Izraela przyjechało i zamieszkało tam 32 pedofilów z całego świata.

Tymczasem Avi Mayer, rzecznik Agencji Żydowskiej, która zajmuje się imigracją Żydów do Izraela podkreśla, że przyznanie osobie skazanej za przestępstwo prawa do pobytu w tym kraju zależy od "natury przestępstwa jakie popełnił". Dodaje, że przestępca seksualny najprawdopodobniej nie zostałby wpuszczony do Izraela.

Aktywiści przekonują jednak, że pedofilom często udaje się przemknąć przez "imigracyjne sito".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA