fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wykop pomaga sparaliżowanej dziewczynie

Wykop.pl
Użytkownicy portalu Wykop.pl organizują pomoc kobiecie, która w ubiegłym roku została zaatakowana nożem przez ojca. Kobieta jest sparaliżowana.

Do tragicznego zdarzenia doszło 19 lipca ubiegłego roku. 20-letnia Wioleta stanęła w obronie matki, nad która znęcał się mąż. Pijany mężczyzna sięgnął po nóż i śmiertelnie ranił małżonkę. Ojciec dźgnął również córkę. Nóż przeciął rdzeń kręgowy i od tej pory dziewczyna jest sparaliżowana od pasa w dół.

Kobieta została praktycznie bez środków do życia. ZUS odmówił przyznania renty. Kobieta żyje z zasiłku stałego i dochodu pielęgnacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Łącznie co miesiąc dostaje około 600 złotych. Pieniędzy nie starczy nawet na leki i rehabilitację.

Z pomocą przyszli użytkownicy portalu Wykop.pl. Użytkownik „Stulejusz_Wielki” odwiedził kobietę i zrelacjonował swoją wizytę w internecie. Wioleta żyje w bardzo ciężkich warunkach. Powiedziała, czego najbardziej jej brakuje. Wśród niezbędnych rzeczy znalazły się tak podstawowe rzeczy jak: ubrania, garnki, buty czy odkurzacz.

Internauci szybko zorganizowali pomoc. Na konto bankowe można wpłacać pieniądze, które sfinansują pomoc. Jeden z użytkowników zaoferował kobiecie dorywczą pracę przy komputerze, inny zaproponował, że może wysłać do sprzęt, dzięki któremu mogłaby się tej pracy podjąć.

Pomysłodawca akcji zwrócił się również do użytkowników o pomoc w odnowieniu zdjęć z domu kobiety. Jedyną pamiątką po zmarłej matce są trzy zniszczone fotografie. Pozostałe zdjęcia zostały spalone przez ojca. Internauci spróbują odnowić zachowane fotografie i przekazać je dziewczynie.

Wpis na Wykop.pl

Konto fundacji, która chce pomóc kobiecie: 50 8313 0009 0037 7229 2000 0030 OTWÓRZ SERCE DLA WIOLETY Wioleta Milewska

Zbiórka pieniędzy na potrzebne rzeczy codzienne: 65-10600076-0000313000409501

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA