fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

50 proc. Polaków: PiS łamie konstytucję

PAP, Bartłomiej Zborowski
"Czy ostatnie działania prezydenta Andrzeja Dudy i większości sejmowej PiS można nazwać zamachem na demokrację i łamaniem konstytucji?" - na tak zadane w sondażu TNS Polska dla "Gazety Wyborczej" 50 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 30 proc. badanych.

19 proc. nie potrafiło ocenić, czy działania PiS i prezydenta Andrzeja Dudy stanowią naruszenie konstytucji - informuje "Gazeta Wyborcza".

W badaniu spytano też Polaków "Czy politycy zawsze muszą przestrzegać prawa, nawet wtedy, gdy jest ono sprzeczne z ich poczuciem sprawiedliwości, czy też politycy czasami mogą nie przestrzegać prawa, np. wtedy, gdy jest ono sprzeczne z ich poczuciem sprawiedliwości?". Na tak zadane pytanie "tak" odpowiedziało 79 proc. ankietowanych, z kolei 12 proc. było zdania, że są przypadki, w których prawa przestrzegać nie należy. 8 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Sondaż TNS dla "Gazety Wyborczej" został przeprowadzony telefonicznie między 15a 16 marca 2016 r. na próbie 1000 dorosłych Polaków.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA