fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Norwegia: "Żołnierze Allaha" kontra "Żołnierze Odyna"

AFP
W Oslo powstała grupa, która przyjęła nazwę "Żołnierze Allaha". To reakcja na działalność tzw. Żołnierzy Odyna - stworzonej przez skandynawskich nacjonalistów formacji, która patroluje ulice miast w Norwegii i Finlandii.

Organizacja "Żołnierze Allaha" powstała w Oslo. Jej zadaniem również będzie patrolowanie ulic i - jak przekonują członkowie nowej formacji "zapobieganie złu i krzewienie dobra". "Daily Mail" zwraca uwagę, że na "uniformach" "Żołnierzy Allaha" - czarnych bluzach z kapturem - znajduje się logo Daesh. Norweska policja jak dotąd nie zabrała głosu w tej sprawie.

 

Hadia Tajik, muzułmanka, była minister kultury i polityk Partii Pracy potępiła zarówno "Żołnierzy Allaha", jak i "Żołnierzy Odyna". - Rozumiem, że policja, która jako jedyna ma prawo do patrolowania ulic i stosowania przemocy, będzie przyglądała się działalności obu grup - stwierdziła.

 

"Żołnierze Odyna" to formacja stworzona jesienią w Finlandii. W ostatnich miesiącach patrole "Żołnierzy Odyna" pojawiły się jednak również w Norwegii. Celem grupy jest ochrona rdzennych mieszkańców Skandynawii przed imigrantami.

Źródło: Daily Mail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA