fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Miller: Czy pan Banaś oczekuje dymisji pana Banasia?

European Union 2019 - Source : EP/ Didier BAUWERAERTS
- Najważniejsze pytanie jest takie: czy pan Banaś oczekuje dymisji pana Banasia? Bo jeśli nie oczekuje, to może całkowicie zignorować sugestie pana prezesa Kaczyńskiego - stwierdził były premier Leszek Miller, komentując informację o „wyrażeniu oczekiwania złożenia dymisji” ze strony kierownictwa PiS przez szefa NIK.

„Przed chwilą zakończyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego (ministra spraw wewnętrznych i administracji - red.) z prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Władze partii wyraziły wobec prezesa Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji” - napisał w czwartek na Twitterze Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Do końca dnia jednak Marian Banaś nie wydał żadnego oświadczenia.

Dowiedz się więcej: Władze PiS „wyraziły oczekiwanie złożenia dymisji” przez Banasia

- Najważniejsze pytanie jest takie: czy pan Banaś oczekuje dymisji pana Banasia? - zauważył w Polsat News Leszek Miller. - Bo jeśli nie oczekuje, to może całkowicie zignorować sugestie pana prezesa Kaczyńskiego - dodał były premier.

Obecny europoseł pytał także, „dlaczego w ogóle (Marian Banaś - red.) został powołany na to jakże odpowiedzialne i wysokie stanowisko”, zwracając uwagę, że „zastrzeżenia co do jego deklaracji majątkowej były formułowane już od dawna”.

- W momencie, kiedy był powoływany (na szefa NIK w końcówce sierpnia - red.) było już wiadomo, że CBA prowadzi postępowanie. To dlaczego zatem kierownictwo PiS nie poczekało, aż będą rezultaty tego postępowania? - pytał.

Zdaniem Millera Banaś jako szef Krajowej Administracji Skarbowej „walczył z mafią VAT-owską dość specyficznie”. - Jego koledzy, współpracownicy w Ministerstwie Finansów, akurat działali na rzecz mafii. To jest po prostu zdumiewające, że człowieka z taką hipoteką i takimi podejrzeniami kieruje się ma jedno z najważniejszych stanowisk w państwie, zakładając, że opinia publiczna to przełknie - dodał.

Przeczytaj też: Jest akt oskarżenia przeciwko urzędnikom Ministerstwa Finansów, którzy wyłudzali VAT

- Zdaje się, że kierownictwo PiS doszło do wniosku, że Banaś jest kotwicą, która ciągnie w dół całe ugrupowanie i próbuje się uwolnić od tej kotwicy - stwierdził Miller. Według niego „jeżeli nastraszą czymś Banasia, to pewnie poda się do dymisji, ale jeżeli uzna, że ma karty silniejsze w ręku niż kierownictwo PiS, to zagra im na nosie”.

Źródło: rp.pl/ Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA