fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Jaruzelska: Okularów ojca nie sprzedam nigdy

Monika Jaruzelska
rp.pl
Jeżeli kiedyś powstanie muzeum o narracji nie IPN-owskiej, ale obiektywnej, to pewnie tam trafią pamiątki po moim ojcu - mówiła w RMF FM Monika Jaruzelska, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego, kandydatka do Senatu.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem Monika Jaruzelska mówiła m.in. o pakcie senackim opozycji. Stwierdziła stanowczo, że jest to "kompletna fikcja", która powstała w ostatniej chwili.

Jaruzelska oceniła, że jest to rodzaj szantażu wobec ludzi, którzy swoim biernym prawem wyborczym chcieliby rozbić duopol PO-PiS.

Jaruzelska zadeklarowała, że swój głos odda na Katarzynę Piekarską, która w lipcu tego roku zrezygnowała z członkostwa w SLD i jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

- Zagłosuję na osobę, która mi się wydaje wiarygodną lewicą, która została posądzona o zdradę, a która właściwie została w podobny sposób potraktowana jak ja - mówiła Jaruzelska.

Dla Moniki Jaruzelskiej nie znalazło się miejsce na liście SLD.  Jest kandydatką Polskiej Lewicy.

Jaruzelska opowiedziała się za przyznaniem dodatku 500+ dla kobiet w ciąży. - Skoro Prawo i Sprawiedliwość traktuje życie poczęte od początku, to kobiety powinny otrzymywać ten dodatek od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza - stwierdziła.

Córka gen. Jaruzelskiego była również pytana o pamiątki po swoim ojcu i willę na Mokotowie. Stwierdziła, że dom chciałaby zatrzymać ze względów sentymentalnych, jako miejsce łączące ją z pamięcią rodziców. - Ale zobaczymy, jak się to potoczy - stwierdziła.

Jaruzelska przyznała, że jeśli powstanie muzeum o narracji innej niż IPN-owska, a więc obiektywne - jak oceniła - chciałaby, żeby tam trafiły pamiątki po jej ojcu.

Dodała jednak, że mimo iż po śmierci generała dostawała propozycje kupna za "ogromne pieniądze" okularów, w których Jaruzelski ogłaszał stan wojenny, ich "absolutnie nie sprzeda".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA