fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Wojsko na stokach narciarskich

Dowództwo WOT
Armia rusza z kampanią, której celem jest zwiększenie liczby żołnierzy.

W pięciu województwach ruszył projekt „Ferie z WOT". Do jednostek wojskowych w Rzeszowie, Chełmie, Gliwicach, Kutnie i Słupsku stawili się ochotnicy do Wojsk Obrony Terytorialnej. Przerwę w nauce wykorzystają oni na szkolenie podstawowe, po którym złożą przysięgę wojskową i rozpoczną służbę w tych wojskach. Kolejne szkolenia zostaną zorganizowane wtedy, gdy w pozostałych województwach rozpoczną się ferie zimowe.

Organizatorzy takiego szkolenia liczą, że wezmą w nich udział głównie uczniowie i studenci. Ppłk. Marek Pietrzak rzecznik Dowództwa WOT tłumaczy, że wynika to z faktu, że co trzeci żołnierz obrony terytorialnej ma mniej niż 25 lat.

W 2019 roku z takiej możliwości zdobycie umiejętności wojskowych skorzystało 700 ochotników. Blisko połowa z nich była uczniami lub studentami. - Deklarowali oni, że do podjęcia decyzji o założeniu munduru skłoniło ich dopasowanie terminu szkolenia do zimowej przerwy międzysemestralnej – opisuje ppłk. Pietrzak. Zresztą część z nich zaliczyła szkolenie podstawowe w czasie wakacji letnich, gdyż wojsko stworzyło taką możliwość.

Więcej we wtorek we wtorkowej „Rzeczpospolitej" i na rp.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA