fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Protest policjantów we Francji. "Musicie nas chronić"

AFP
Tysiące policjantów protestowały przed francuskim parlamentem, domagając się działań rządu na rzecz stłumienia przemocy wobec funkcjonariuszy i surowszych kar dla agresorów.

Do protestujących na krótko dołączył minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, który - jak tłumaczył - chciał okazać wsparcie policjantom. Jak donosi agencja Reutera, polityk został wygwizdany.

Czytaj także:
Francja: Atak nożownika na komisariacie. Policjantka nie żyje

Zdaniem francuskich związków zawodowych policjantów, władze nie chronią funkcjonariuszy przed codziennymi atakami, z powodu których część policjantów boi się wykonywać swe obowiązki w niektórych obszarach kraju.

- Tak dalej być nie może. Musicie nas chronić. Jest coraz gorzej - powiedział szefowi MSW jeden z protestujących oficerów.

Związki żądają ustanowienia minimalnej kary pozbawienia wolności dla każdego, kto zaatakuje funkcjonariusza policji. Na jednym z transparentów niesionych przez uczestników środowego protestu napisano: "Płacą nam za służbę, nie za śmierć".

Protest przed izbą niższą francuskiego parlamentu, Zgromadzeniem Narodowym, zorganizowano po tym, jak w ostatnim miesiącu policjant zginął w trakcie akcji antynarkotykowej, a na przedmieściach Paryża policjantka zginęła z rąk nożownika.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA