fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Nieoficjalnie: Policja w Warszawie ma pilnować tylko kościołów i mieszkań posłów PiS

AFP
Od środy funkcjonariusze policji z Warszawy będą przez całą dobę chronić kościołów, mieszkań i biur posłów PiS. Decyzja taka miała zapaść na wideokonferencji z Komendantem Stołecznym Policji - podaje nieoficjalnie Polsat News.

Naczelnicy poszczególnych jednostek mieli otrzymać wyraźne polecenie, by przerwać jakiekolwiek realizacje. W związku z obecnymi protestami, funkcjonariusze mają przez całą dobę pilnować kościołów, mieszkań i biur posłów PiS. 

Decyzja Komendanta Stołecznego Policji oznacza, że policjanci nie będą pracować przy sprawach i zdarzeniach, jakie dzieją się w Warszawie. 

- Oczekuję pan, żebym skomentował wewnętrzną wideokonferencję? Nie komentuję nigdy działań Komendy Stołecznej Policji, które wynikają ewentualnie z wewnętrznych komunikatorów - odpowiada rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

W środę rano szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że policja będzie podejmowała zdecydowane działania wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA