fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Kontrola CBA na uniwersytecie w Lublinie

Fotorzepa, Kuba Krzysiak
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że delegatura z Lublina wszczęła 24 października kontrolę na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej.

Przeprowadzona kontrola dotyczy realizacji projektu pod nazwą „Ecotech-Complex - człowiek, środowisko, produkcja” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Jak podaje CBA, w ramach tego projektu od 23 lipca 2008 r. do 31 grudnia 2015 r. za kwotę ponad 145 milionów złotych w Lublinie przy ul. Głębokiej 39 powstał obiekt infrastruktury badawczej o nazwie Centrum Ecotech-Complex o powierzchni ponad 11 tys. m2, wyposażony w nowoczesną aparaturę badawczą.

Projekt jest wspólną inicjatywą 5 najważniejszych jednostek prowadzących działalność naukowo-badawczą na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego tj. UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Instytutu Agrofizyki PAN z siedzibą w Lublinie, Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

W ramach projektu dokonano zakupu m.in. wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego o indukcyjności pola magnetycznego 7 Tesli do zaawansowanych badań mózgu i obrazowania innych obszarów anatomicznych w obrębie całego ciała. Sprzęt kosztował 32 mln złotych i jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce, jedno z nielicznych w Europie.

Kontrola CBA zakończy się 23 stycznia przyszłego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA