fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

"Sława Ukrainie" oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiej armii

adobestock
To kolejny krok na drodze zerwania z sowiecką przeszłością - podkreślają komentatorzy.

Ukraińska Gwardia Narodowa ma używać nowego oficjalnego wojskowego pozdrowienia już 24 sierpnia, w czasie corocznej parady z okazji Dnia Niepodległości.

"W tym roku na paradzie wojskowej, która odbędzie się na Placu Majdanu z okazji 27. rocznicy niepodległości Ukrainy, a także setnej rocznicy odrodzenia państwowości Ukrainy, żołnierze po raz pierwszy wykorzystają powitania wojskowe "Sława Ukrainie" i "Sława Bohaterom, zamiast pozdrowień z czasów radzieckich" - poinformowała służba prasowa Gwardii Narodowej.

Jak podano, w paradzie wezmą udział co najmniej 24 jednostki sił zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej, Państwowej Straży Granicznej i oficerowie policji.

7 sierpnia odbyła się próba na pasie startowym, należącym do państwowego producenta samolotów Antonow. Jednak przygotowania rozpoczęły się już wcześniej, bo 3 sierpnia. Na paradzie ma być zaprezentowana także ukraińska broń i sprzęt. - W sumie 50 rodzajów sprzętu - precyzuje w rozmowie z agencją Unian Stepan Połtorak, minister obrony.

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA