fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Koniec konfliktu MON-prezydent. Andrzej Duda wręczy awanse generalskie

Były i obecny minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak
Fotorzepa/Jerzy Dudek
"Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, 1 marca br. zostaną wręczone awanse na stopnie generalskie oraz admiralskie w Siłach Zbrojnych RP" - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

W środowy poranek o  wystąpieniu do prezydenta z wnioskami ws. nominacji generalskich poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Termin zależy od prezydenta. Ale rzeczywiście rozmawialiśmy, ja odpowiedni wniosek złożyłem - mówił w Polskim Radiu.

Kilka godzin później informację potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. "Kandydatury przedstawione przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, po wcześniejszych konsultacjach między Ministerstwem Obrony Narodowej, a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, zostały zaakceptowane przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych" - napisało Biuro w komunikacie.

BBN zastrzegł, że nazwiska awansowanych oficerów zostaną podane do wiadomości publicznej po zakończeniu formalnej procedury mianowania.

Awanse zostaną wręczone 1 marca, w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Mariusz Błaszczak zastąpił na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza w styczniu. Awanse oficerów zazwyczaj odbywają się przy okazji świąt — ale prezydent nie powołał generałów ani w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, ani w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2017 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA