Liga Narodów. Polscy siatkarze z brązem

Polska reprezentacja w rezerwowym składzie pokonała Brazylię 3:0 i zajęła trzecie miejsce turnieju Final Six. Przed meczem siatkarzy opuścił trener Vital Heynen - informuje Onet.

Publikacja: 15.07.2019 08:05

Polacy pokonali Brazylię zdecydowanie w trzech setach: 25:17, 25:23, 25:21, choć spotkanie było wyrównane.

W fazie interkontynentalnej turnieju trener Vital Heynen sprawdził aż dwudziestu sześciu zawodników. W piętnastu spotkaniach Polacy wywalczyli jedenaście zwycięstw.  Polacy zajęli 5. miejsce i wraz z reprezentantami USA, Rosji, Brazylii, Iranu i Francji awansowali do rozgrywek Final Six.

W półfinale Polacy przegrali z Rosją 1:3 i została im walka o brąz, który ostatecznie wygrali pokonując Brazylię.

Rozgrywki wygrali obrońcy tytułu, Rosjanie, pokonując USA 3:1 (23:25, 25:20, 21:25, 20:25).

Przed ostatnim meczem Polaków w Chicago zawodników opuścił trener Vital Heynan. Poleciał do zakopanego, gdzie pierwszy skład reprezentacji przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich.

W meczu z Brazylią siatkarzy poprowadził asystent trenera Jakub Bednaruk.

Wyjazd trenera Heynana z Chicago trener Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk traktuje jak samowolę. Nie uznaje go jednak za porzucenie pracy, bo trener uznał, że jego obecność jest potrzebna składowi podstawowemu reprezentacji - pisze Onet.

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów