fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Wniosek Prokuratury Krajowej o uchylenie immunitetu sędziemu Sądu Rejonowego w Zawierciu

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował wniosek w sprawie pociągniecia do odpowiedzialności karnej sędziego Sądu Rejonowego w Zawierciu, Małgorzaty M-N.

Prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej chce postawić sędziemu Małgorzacie M-N zarzut popełnienia przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 12 marca 2019 roku w Zawierciu. Śledczy ustalili, że sędzia około godz. 12:30 jadąc ulicami Zawiercia, na jednym ze skrzyżowań, uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie oddaliła się z miejsca kolizji drogowej.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zatrzymali do kontroli drogowej sędzię Małgorzatę M-N. i ustalili, że prowadziła ona auto w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie wykazało u zatrzymanej stężenie 1,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Od sędzi pobrano również krew do badań na zawartość alkoholu. - Z uzyskanej opinii biegłego wynika, że we krwi Małgorzaty M.-N. stwierdzono 3,31 ‰ alkoholu - podaje Prokuratura Krajowa.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Krajowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA