fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Polscy sędziowie u Timmermansa

Adobe Stock
W piątek grupa polskich sędziów i prawników spotkała się z wiceszefem Komisji Europejskie Fransem Timmermansem ws. naruszeń praworządności w Polsce.

Timmermans wyraził zadowolenie z wizyty prawników z Polski.

"Dziś spotkałem się z sędziami i prawnikami z Polski, aby wysłuchać ich opinii w sprawie praworządności w ich kraju. Z zadowoleniem przyjmuję takie dyskusje. To europejski sposób postępowania. Polscy sędziowie to sędziowie europejscy, a instytucje unijne to również ich instytucje" - czytamy na Twitterze.

Przypomnijmy, że we wtorek (20 marca 2018 r.) polski rząd odrzucił zastrzeżenia Komisji Europejskiej ws. naruszenia praworządności wyjaśniając, że reforma sadownictwa pozostaje w zgodzie z oczekiwaniami społeczeństwa, a przyjęte rozwiązania nie różnią się od tych, obowiązujących w Unii Europejskiej.

Komisja Europejska zaleciła zmiany w ustawach o SN, KRS oraz TK.

W odpowiedzi otrzymała "Białą księgę", którą na początku marca przekazał w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

- To, co chcemy zobaczyć, to kroki do przodu. Aby je wykonać, potrzebujemy konkretnych odpowiedzi na rekomendacje, które przesłaliśmy. "Biała księga" nie zawiera konkretnych odpowiedzi na rekomendacje - powiedział dziennikarzom w Brukseli Frans Timmermans.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA