fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Szefowa Kancelarii Sejmu ukarana przez SO w Olsztynie za nieujawnienie list poparcia do KRS

Paweł Juszczyszyn
SSP Iustitia
Agnieszka Kaczmarska, szefowa Kancelarii Sejmu została w piątek ukarana grzywnami na łączną kwotę 6 tys. zł. za nieudostępnienie list poparcia tzw. neo-KRS. Wyrok ogłosił sędzia Paweł Juszczyszyn w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Kaczmarska zdaniem sądu bez uzasadnienia odmówiła przedstawienia dokumentu zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Olsztynie z 20 listopada 2019 r. oraz nie zastosowała się bez uzasadnionych przyczyn do postanowienia Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 13 stycznia 2020 r. po zarządzeniu oględzin dokumentów w siedzibie Kancelarii Sejmu.

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska po raz kolejny nie stawiła się przed sądem na wezwanie sędziego Pawła Juszczyszyna.

Juszczyszyn wzywa Ziobrę

TVN24.pl informuje, że Sędzia Paweł Juszczyszyn wezwał ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do przekazania dokumentów dotyczących wyborów do Krajowej Rady Sądownictwa. Olsztyński sędzia zastrzegł, że pisma nie mogą być anonimizowane. Dokumenty mają być dostarczone w ciągu tygodnia pod rygorem grzywny.

Przypomnijmy, sędzia Juszczyszyn chciał zapoznać się z listami poparcia w związku z apelacją w sprawie o sygn. akt IX Ca 1302/19, którą rozpoznaje w Sądzie Okręgowym w Olsztynie (został już odwołany z delegacji do tego sądu, ale musi zakończyć rozpoczęte postępowania). Oględziny były potrzebne, aby stwierdzić, czy sędzia nominowany przez nową KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji.

W miniony wtorek rano sędzia Juszczyszyn przybył do Kancelarii Sejmu na oględziny. Pracownik Kancelarii Sejmu poinformował go, że Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie cofnął mu delegację na wyjazd służbowy. Następnie pracownicy Kancelarii Sejmu, powołując się na to zarządzenie Prezesa SR w Olsztynie, odmówili udostępnienia mu dokumentów, które miały być przedmiotem oględzin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA