fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Odnaleziono 14-letnią Roksanę. Była poszukiwana od 5 dni

materiały policji
W okolicach Bolesławca policja odnalazła 14-letnią Roksanę, która w poniedziałek wyszła do szkoły Bielsku Podlaskim i przez pięć dni rodzina nie miała z nią kontaktu.

Dziewczynie nic się nie stało. Zatrzymano mężczyznę, który może mieć związek ze zniknięciem nastolatki.

Prokuratura w Bielsku Podlaskim prowadzi śledztwo w „sprawie zwerbowania podstępem małoletniej w celu jej wykorzystania".

Poszukiwania dziewczyny trwały od poniedziałku. Tego dnia ojciec odprowadził ją do Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku Podlaskim, ale nastolatka nie weszła do budynku.

Od tego czasu nie było z Roksaną kontaktu. Wieczorem rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Policja ustaliła, że Roksana udała się na dworzec, skąd pociągiem dojechała do Bolesławca – ok. 700 kilometrów od domu.

Tam na stacji czekał na nią około 30-letni mężczyzna. Dziewczyna zdecydowała się z nim pójść. Na nagraniu widać, że Roksana była ubrana na czarno, a wcześniej także przefarbowała włosy.

Wizerunek mężczyzny policja opublikowała w piątek wieczorem, prosząc o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Jeden z tropów podjętych przez służby prowadził do Bolesławca na Dolnym Śląsku. Ostatecznie w końcowej fazie poszukiwania nastolatki skoncentrowały się na pobliskim powiecie lwóweckim.

Roksany szukała m.in. postawiona w stan alarmu Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Lwówka Śląskiego, a także specjalnie wyszkolony pies.

W nocy w piwnicy opuszczonego budynku w lesie między miejscowościami Chmielno i Skała odnaleziono poszukiwaną dziewczynę. Nic jej się nie stało. Została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek ze zniknięciem Roksany. Jak podaje  "Lwówek na sygnale" to właśnie mężczyzna, z którym wcześniej widziana była nastolatka na dworcu w Bolesławcu. Teraz prokuratura będzie ustalała przebieg całego zdarzenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA