fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Szefowa gangu kiboli Cracovii usłyszała zarzuty

Magdalena K.
materiały policji
Magdalena K., była szefowa kiboli Cracovii, usłyszała w środę zarzuty. Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zarzuca kobiecie m.in. kierowanie grupą przestępczą.

20 listopada Magdalena K. została przekazana polskim organom ścigania. Kobieta w marcu została zatrzymana na Słowacji. Wcześniej wydano za nią europejski nakaz aresztowania.

Prokuratura zarzuca Magdalenie K. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, przemyt i handel narkotykami, utrudnianie postępowania karnego w innym śledztwie, składanie fałszywych zeznań i nakłaniania do takiego czynu innych osób.

Grozi za to kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

Jak informuje Prokuratura Krajowa, Magdalena K. kierowała grupą złożona z członków bojówek pseudokibiców. Grupa, w której skład wchodziło kilkadziesiąt osób, zajmowała się nielegalnym obrotem środkami odurzającymi. Dochodziło również do ataków z użyciem m.in. noży i maczet.

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że grupa sprowadziła z Hiszpanii marihuanę w ilości nie mniejszej niż 5500 kg o szacowanej wartości czarnorynkowej 88 mln złotych, oraz kokainę z Holandii w ilości 120 kg o czarnorynkowej wartości ok. 4,3 mln Euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA