fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Mazurek: Kolejny bezczelny atak KE na suwerenność Polski

PE/Jan Van De Vel
Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova w rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" powiedziała, że reforma sądownictwa w Polsce może być nieodwracalna. Zdaniem Beaty Mazurek przeprowadzony wywiad to "obłuda, insynuacje i kłamstwa".

Rozmowa z wiceszefową KE ukazała się w dzisiejszym wydaniu "Der Spiegel". Zdaniem Viery Jourovej, "przebudowa systemu sądowego w Polsce została w dużej mierze zakończona".

Czytaj także: TSUE chce astronomicznej kary dla Polski za Izbę Dyscyplinarną SN

W rozmowie z tygodnikiem stwierdziła, że system budowany przez polski rząd zagraża niezależności sędziów. - Nie jest to już ukierunkowana interwencja przeciwko pojedynczym czarnym owcom, jak jest też w innych krajach członkowskich UE, ale bombardowanie na dużą skalę. To nie jest reforma, lecz niszczenie - powiedziała.

- Polska reforma jest dokonywana z pomocą łomu. Na Węgrzech proces ten jest bardziej stopniowy, ale szerszy, dotyczy również mediów - dodała.

- Tak zwana reforma w Polsce dotarła do bardzo niebezpiecznego momentu, ponieważ może być nieodwracalna - oceniła Jourova.

Treść wywiadu na Twitterze skomentowała europosłanka PiS Beata Mazurek. "Kolejny bezczelny atak KE na suwerenność Polski. Jourova podczas wizyty w Polsce stwierdziła, że organizacja wymiaru sprawiedliwości jest wewnętrzną sprawą państw członkowskich UE. Obłuda, insynuacje i kłamstwa tak można podsumować jej wywiad. Znamienne, że w niemieckim medium" - napisała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA