fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Prof. Strzembosz: Duda łyknął żabę. Może musiał ją łyknąć

prof. Adam Strzembosz
tv.rp.pl
Były pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz uważa, że prezydent Andrzej Duda byłby recydywistą, gdyby nie przyjął ślubowania od Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza.

Prezydent Andrzej Duda przyjął dziś ślubowanie od nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 

Przypomnijmy, iż 21 listopada Sejm i przy burzliwym sprzeciwie opozycji wybrał na sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę. Zastąpią oni w Trybunale trzech sędziów, których kadencje skończyły się 3 grudnia, tj. Stanisława Rymara, Piotra Tuleję oraz Marka Zubika.

Przyjęcie ślubowania przez prezydenta komentował w rozmowie z RMF FM prod. Adam Strzembosz. - Łyknął tę żabę, może musiał ją łyknąć - powiedział.

Były pierwszy prezes Sądu Najwyższego został zapytany, czy Andrzej Duda mógł nie odebrać ślubowania. - Biorąc pod uwagę precedens jakim było, że i tak pan prezydent w stosunku do trzech sędziów prawidłowo wybranych nie przyjął tego przyrzeczenia, no to mógł tylko być recydywistą. Mógł zrobić to samo - ocenił.

- Powinien najpierw powołać tych sędziów, którzy już od lat oczekują na powołanie. No ale prezydent na pewno będzie się bronił, że nie ma żadnego innego ruchu niż tylko przyjąć przyrzeczenie - dodał.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA