fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zabójstwo 10-latki. Wyciek zdjęcia podejrzanego

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
W internecie pojawiło się zdjęcie podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Prokuratura próbuje wyjaśnić, kto stoi za wyciekiem.

Zdjęcie Jakuba A. pojawiło się wczoraj na facebookowym profilu "Łączy nas Świdnica". Fotografię podpisano "Niech każdy go zobaczy". 

Po kilku godzinach zdjęcie zostało usunięte. Wśród komentarzy nie brakowało gróźb śmierci i nawoływania do linczu.

Minęło kilka godzin zanim fotografia została usunięta. – Mamy informację o tym wycieku i będziemy podejmowali działania. W tym zakresie odbędzie się osobne postępowanie. Doszło do przestępstwa, bo to jest ujawnienie informacji z postępowania przygotowawczego – mówi Onetowi prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Zdjęcie prawdopodobnie zostało zrobione w niedzielę wieczorem, gdy podejrzany trafił na Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. 

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek. Dziewczynka nie wróciła do domu po szkole. Jej ciało znaleziono kilka kilometrów dalej. 

Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Napastnik zadał kilkadziesiąt ciosów nożem.

Zabójca próbował zmylić policję. Według nieoficjalnych informacji od dłuższego czasu przygotowywał się do tej zbrodni. 22-latek przyznał się do winy. 

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA