fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Napis "konstytucja" usunięty z budynku Sądu Najwyższego

Fotorzepa, Danuta Matłoch
Miesiąc temu na budynku Sądu Najwyższego pojawił się baner z napisem "konstytucja". Transparent został dziś zdjęty, a w jego miejsce pojawił się nowy.

Pomysłodawcami akcji byli Obywatele RP. Zgodę na powieszenie transparentu wydał kierujący Sądem Najwyższym Dariusz Zawistowski.

– Ten znak, to słowo jest niewinne, jest politycznie obojętne, jest politycznie bezbarwne. Jesteśmy przed sądem, ten sąd broni sprawiedliwości. Sprawiedliwość jest bezpartyjna, sprawiedliwość nie może zależeć od chwilowych koniunktur politycznych – komentował lider Obywateli RP Paweł Kasprzak. 

– Kierownictwo sądu wyraziło zgodę na wywieszenie tego banera, właśnie dokładnie tego. To wcale nie oznacza, że kierownictwo będzie się zgadzać na wszelkie inne hasła, choćby takie obojętne czy niezabarwione polityczne – mówił rzecznik SN Michał Laskowski.

Napis konstytucja został zdjęty, a na fasadzie Sądu Najwyższego pojawił się nowy transparent. „Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej”. Są też daty „1918-2018” - brzmi cytat Andrzeja Frycza Modrzewskiego, który wisi nad wejściem do Sądu Najwyższego.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA