fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Były minister zdrowia w rękach CBA

Mariusz Łapiński
Fotorzepa/ Jakub Ostałowski
Mariusz Łapiński, minister zdrowia w latach 2001-2003, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - ustalił portal tvn24.pl

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvn24.pl, Mariusz Łapiński został zatrzymany w Białymstoku, w związku ze sprawą korupcyjną prowadzoną przez tamtejszą Prokuraturę Apelacyjną.

Prokurator Krzysztof Wojdakowski, naczelnik pionu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku w rozmowie z tvn24.pl potwierdził, że "prowadzone są czynności procesowe z dwiema osobami, Mariuszem Ł. oraz Januszem B."

Z kolei rzecznik białostockiej prokuratury apelacyjnej Janusz Kordulski przyznał, że prokuratura prowadzi "sprawię dotyczącą wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych". Dodał, że zatrzymane są trzy osoby, jedna z nich jest funkcjonariuszem publicznym.

Mariusz Łapiński jest specjalistą od nadciśnienia tętniczego, doktorem habilitowanym nauk medycznych i profesorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2001-2003 pełnił funkcję ministra zdrowia w rządzie Leszka Millera.

Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA