fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo dyscyplinarne

Minister Sprawiedliwości powołał sędziów dyscyplinarnych - lista

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Minister Zbigniew Ziobro powołał sędziów dyscyplinarnych.

Przypomnijmy, iż Minister Sprawiedliwości powierza obowiązki sędziego sądu dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym, sędziemu sądu powszechnego posiadającemu co najmniej dziesięcioletni staż pracy na stanowisku sędziego, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa. Wykonywanie obowiązków sędziego sądu dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym jest niezależne od wykonywania obowiązków służbowych związanych z zajmowanym przez sędziego miejscem służbowym.

Kadencja sędziego sądu dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym trwa sześć lat. Sąd dyscyplinarny orzeka w składzie trzech sędziów i jest wyłączony od rozpoznania sprawy sędziego, pełniącego służbę w danym okręgu sądu dyscyplinarnego. W takiej sytuacji Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Dyscyplinarnej na wniosek rzecznika dyscyplinarnego wyznacza właściwy sąd dyscyplinarny do rozpoznania sprawy.

Minister Sprawiedliwości z dniem 1 lipca 2018 r. powierzył wykonywanie obowiązków sędziego dyscyplinarnego, następującym sędziom:

Sąd Apelacyjny w Białymstoku:

Pan sędzia Dariusz Czajkowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku,

Pan sędzia Marek Dąbrowski, sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku,

Pan sędzia Ryszard Filipow, sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach,

Pani sędzia Iwona Litwińska-Palacz, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie,

Pan sędzia Dariusz Małkiński, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku,

Pani sędzia Małgorzata Mieczkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży,

Pani sędzia Olga Rybus, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku,

Pan sędzia Janusz Tańcula, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży,

Pani sędzia Małgorzata Tomkiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie;

Sąd Apelacyjny w Gdańsku:

Pani sędzia Ludmiła Becińska, sędzia Sądu Rejonowego w Aleksandrowie Kujawskim,

Pan sędzia Marek Goc, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku,

Pan sędzia Zbigniew Lewczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu,

Pan sędzia Rafał Matysiak, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu,

Pan sędzia Marek Nadolny, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku,

Pan sędzia Marek Niemczyk, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu,

Pan sędzia Mariusz Pasternak, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku,

Pan sędzia Mirosław Tułodziecki, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku,

Pan sędzia Jarosław Turczyn, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku,

Pan sędzia Marek Tyciński, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu,

Pani sędzia Magdalena Wygonowska, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu,

Pani sędzia Emilia Zaremba-Hołda, sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu;

Sąd Apelacyjny w Katowicach:

Pan sędzia Adam Budowicz, sędzia Sądu Rejonowego w Zabrzu,

Pani sędzia Anna Capik-Pater, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku,

Pan sędzia Wojciech Głowacki, sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach,

Pani sędzia Anna Górny, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku,

Pan sędzia Adam Kanafek, sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej,

Pan sędzia Wiesław Kosowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach,

Pani sędzia Aneta Królak, sędzia Sądu Rejonowego w Częstochowie,

Pani sędzia Monika Maciążek, sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu,

Pan sędzia Tomasz Pidzik, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach,

Pani sędzia Lucyna Pradelska-Staniczek, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Pan sędzia Marek Sidełko, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach,

Pani sędzia Gabriela Sobczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Pan sędzia Tadeusz Trojanowski, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Pani sędzia Ilona Wita, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Pan sędzia Marek Żurecki, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach;

Sąd Apelacyjny w Krakowie:

Pan Ireneusz Bieniek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.

Pan sędzia Zygmunt Długogórski, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie,

Pani sędzia Joanna Górecka, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie,

Pan sędzia Marek Imielski, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie,

Pani sędzia Elżbieta Jabłońska-Malik, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie,

Pani sędzia Magdalena Jasińska, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie,

Pan sędzia Artur Łukawski, sędzia Sądu Rejonowego w Opatowie,

Pan sędzia Marcin Ostrowski, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach,

Pani sędzia Berenika Rusek, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie,

Pani sędzia Agnieszka Smerdzyńska, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach,

Pani sędzia Iwona Róziewicz, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach,

Pani sędzia Katarzyna Wysokińska-Walenciak, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie;

Sąd Apelacyjny w Lublinie:

Pan sędzia Andrzej Bartecki, sędzia Sądu Rejonowego w Zamościu,

Pan sędzia Jacek Chaciński, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie,

Pan sędzia Jarosław Kowalski, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie,

Pan sędzia Tomasz Orzeł, sędzia Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim,

Pani sędzia Agnieszka Pawłowska, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu,

Pan sędzia Ernest Plewa, sędzia Sądu Rejonowego w Kraśniku,

Pan sędzia Dariusz Półtorak, sędzia Sądu Okręgowego w Siedlcach,

Pan sędzia Marek Siwek, sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie,

Pan sędzia Przemysław Szyszka, sędzia Sądu Okręgowego w Zamościu;

Sąd Apelacyjny w Łodzi:

Pan sędzia Piotr Jan Cięciwa, sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi,

Pani sędzia Izabela Dercz, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Pan sędzia Krzysztof Eichstaedt, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Pani sędzia Małgorzata Frąckowiak-Kalinowska, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi,

Pani sędzia Lidia Grzelak, sędzia Sądu Rejonowego w Ciechanowie,

Pan sędzia Mariusz Królikowski, sędzia Sądu Okręgowego w Płocku,

Pan sędzia Przemysław Maciejewski, sędzia Sądu Rejonowego w Bełchatowie,

Pan sędzia Wiktor Matysiak, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi,

Pan sędzia Jarosław Papis, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Pani sędzia Katarzyna Sztandar, sędzia Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim,

Pan sędzia Paweł Urbaniak, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Pan sędzia Grzegorz Wasiński, sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi;

Sąd Apelacyjny w Poznaniu:

Pan sędzia Mateusz Bartoszek, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu,

Pan sędzia Robert Grześ, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

Pan sędzia Przemysław Horak, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Sławomir Jęksa, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Tomasz Kosmalewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Sławomir Kubiak, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu,

Pan sędzia Leszek Matuszewski, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pani sędzia Karolina Obrębska, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Maciej Rozpendowski, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Wojciech Sych, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Paweł Szmidt, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu,

Pani sędzia Agata Trzcińska, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie:

Pan sędzia Adam Borowiec, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie,

Pan sędzia Dariusz Lotycz, sędzia Sądu Okręgowego w Przemyślu,

Pan sędzia Artur Pelc, sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie,

Pani sędzia Grażyna Pizoń, sędzia Sądu Rejonowego w Nisku,

Pan sędzia Andrzej Szydło, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie,

Pan sędzia Grzegorz Zarzycki, sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu,

Pani sędzia Wioletta Zawora, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie;

Sąd Apelacyjny w Szczecinie:

Pan sędzia Tomasz Banaś, sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie,

Pan sędzia Bartosz Bytniewski-Judasz, sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie,

Pani sędzia Beata Cichacka-Klamka, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku,

Pani sędzia Urszula Fijałkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Koszalinie,

Pan sędzia Mariusz Greiser, sędzia Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu,

Pan sędzia Andrzej Trzeciak, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie,

Pani sędzia Agnieszka Woźniak, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie,

Pan sędzia Waldemar Wysowski, sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie,

Pan sędzia Marcin Zieliński, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku;

Sąd Apelacyjny w Warszawie:

Pan sędzia Jacek Bajak, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pan sędzia Bernard Chazan, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie,

Pan sędzia Marek Dobrasiewicz, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie,

Pan sędzia Mariusz Greszta, sędzia Sądu Rejonowego w Pruszkowie,

Pan sędzia Mariusz Iwaszko, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pan sędzia Mariusz Łodko, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie,

Pan sędzia Marian Marcinkowski, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie,

Pan sędzia Piotr Mioduszewski, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie,

Pan sędzia Marek Motuk, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie,

Pani sędzia Dorota Radlińska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pani sędzia Monika Szulkowska, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie,

Pani sędzia Izabela Szumniak, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pani sędzia Małgorzata Wert, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie,

Pani sędzia Katarzyna Wilczyńska, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie,

Pani sędzia Ewa Wiśniewska-Wiecha, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie;

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu:

Pan sędzia Michał Antczak, sędzia Sądu Rejonowego w Legnicy,

Pan sędzia Dominik Bobrek, sędzia Sądu Rejonowego w Jaworze,

Pan sędzia Witold Bojanowski, sędzia Sądu Rejonowego w Lubinie,

Pani sędzia Beata Chojnacka-Kucharska, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze,

Pan sędzia Marek Gajdecki, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze,

Pan sędzia Piotr Kaczmarek, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu,

Pani sędzia Monika Kiwiorska-Pająk, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu,

Pan sędzia Tomasz Klimko, sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,

Pan sędzia Marek Klonowski, sędzia Sądu Rejonowego w Głogowie,

Pan sędzia Andrzej Michór, sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,

Pani sędzia Iwona Twardzik, sędzia Sądu Rejonowego w Brzegu,

Pan sędzia Witold Wojtyło, sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy;

Wojskowy Sąd Okręgowy Warszawie:

Pan sędzia Arkadiusz Kryska, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pan sędzia Paweł Więcek, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pan sędzia Robert Gmyz, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pan sędzia Tomasz Krajewski, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Pan sędzia Piotr Chwedeńczuk, sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego w Lublinie;

Wojskowy Sąd Okręgowy Poznaniu:

Pan sędzia Paweł Kot, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Daniel Błaszak, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pan sędzia Zbigniew Słomiński, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Pani sędzia Magdalena Bieganowska, sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego we Wrocławiu,

Pan sędzia Dominik Kamiński, sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego we Wrocławiu.

Jak podkreślono w komunikacie, wszyscy sędziowie uzyskali pozytywną opinię Krajowej Rady Sądownictwa.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA