fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Nieoficjalnie: Rząd ujawni posłom, kto stoi za cyberatakami

Funkcjonariusz straży marszałkowskiej
PAP, Paweł Supernak
Jak dowiedziała się Interia premier Mateusz Morawiecki, na niejawnym posiedzeniu Sejmu ws. cyberbezpieczeństwa, ma ujawnić posłom, kto stoi za cyberatakami na przedstawicieli władz Polski.

Rrząd chce, na niejawnym posiedzeniu Sejmu, przedstawić informację na temat cyberbezpieczeństwa w związku m.in. z włamaniem się hakerów na prywatną skrzynkę e-mailową szefa KPRM Michała Dworczyka.

Od pewnego czasu hakerzy, na rosyjskim serwisie Telegram, publikują dane mające pochodzić rzekomo z tej skrzynki. Zdaniem Dworczyka część publikowanych informacji nie jest autentyczna. Wczoraj opublikowano fragmenty korespondencji Dworczyka, z której wynikało, że rząd dyskutował o wysłaniu wojska na ulice w czasie jesiennych protestów kobiet.

Sprawą cyberataków zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- Część maili, która pojawia się na Telegramie jest fałszywa. To działanie na destabilizację - mówi rozmówca Interii.

Z ustaleń Interii wynika, że rząd na niejawnym posiedzeniu ma wskazać posłom źródło cyberataków.

Ponadto rząd ma przedstawić przygotowywany od kilku miesięcy projekt nowej ustawy dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Chodzi o nową ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, której szczegóły mają być omawiane w Sejmie.

Wirtualna Polska poinformowała wcześniej, że uruchomiono również infolinię dla posłów, którzy obawiają się, że mogli paść ofiarą cyberataku.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA