fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Kierowali likwidowanymi resortami. Wszyscy mają już posadę w rządzie

Marek Gróbarczyk
Marek Gróbarczyk, były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, został wiceministrem w resorcie infrastruktury
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Wszyscy ministrowie, którzy do początku października kierowali likwidowanymi ministerstwami, znów pracują w rządzie. Najdłużej na nową posadę czekał Marek Gróbarczyk, były minister gospodarki morskiej - podaje Onet.

Informację o powołaniu Marka Gróbarczyka przekazał we wtorek wieczorem Szymon Huptyś, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury. Były szef resortu gospodarski morskiej został tym samym czwartym zastępcą Andrzeja Adamczyka - obok Marcina Horały, Rafała Webera oraz Andrzeja Bittela.

Na przełomie września i października, podczas rekonstrukcji rządu, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o likwidacji sześciu resortów: nauki, sportu, środowiska, cyfryzacji, polityki regionalnej oraz gospodarki morskiej. Ich obowiązki przejęły inne ministerstwa, przy czym formalnie zostaną one wchłonięte po zmianie ustawy o działach administracji rządowej - zaznacza Onet. A wszyscy ministrowie mają już nowe posady.

I tak Marek Zagórski z Ministerstwa Cyfryzacji 7 października trafił na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Premiera. Pięć dni później Michał Woś, odpowiadający dotąd za środowisko, został wiceministrem sprawiedliwości. Dłużej, do 29 października, czekała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, była minister funduszy i polityki regionalnej. Po reorganizacji została zastępcą Tadeusza Kościńskiego w resorcie finansów, funduszy i polityki regionalnej. Od 17 listopada wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego jest Wojciech Murdzek.

Na stanowisku wiceministra nie wylądowała jedynie Danuta Dmowska-Andrzejuk, była minister sportu. Po włączeniu tego resortu w skład superministerstwa, kierowanego przez wicepremiera Piotra Glińskiego, została pełnomocnikiem premiera do spraw utworzenia Narodowego Centrum Sportu.

Nowej pracy w rządzie nie znaleźli ministrowie, których resorty się ostały - Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Rozwoju) i Jan Krzysztof Ardanowski (Ministerstwo Rolnictwa). Dariusz Piontkowski, dotychczasowy minister edukacji, został za to zastępcą Przemysława Czarnka w tym samym resorcie.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA