fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński zdecydował o dymisji Zbigniewa Ziobry

Fotorzepa, Robert Gardziński
Jeżeli do rozpoczęcia dzisiejszego spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości sytuacja nie ulegnie zmianie, prezes Jarosław Kaczyński ogłosi decyzję o zerwaniu koalicji z Solidarną Polską - nieoficjalnie informuje Onet.pl.

Kryzys w koalicji rządzącej nabiera tempa. W poniedziałek wczesnym popołudniem mają zebrać się władze PiS, by omówić i rozstrzygnąć dalsze losy Zjednoczonej Prawicy.

Z rozmów „Rzeczpospolitej” wynika, że poważnie rozważany jest scenariusz rządu mniejszościowego, przynajmniej na najbliższe tygodnie.

Portal Onet.pl nieoficjalnie informuje, że na dzisiejszym spotkaniu władz PiS zapadnie decyzja o zakończeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Już wczoraj prezes Jarosław Kaczyński przekazał współpracownikom, w tym premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że PiS zrywa koalicję z Solidarną Polską. Będzie się to wiązało z natychmiastową dymisją Zbigniewa Ziobry oraz wszystkich polityków jego partii, którzy zajmują rządowe stanowiska.

Politycy PiS nie spodziewają się, by dziś Solidarna Polska zmieniła swoje stanowisko w sprawie tzw. ustawy covidowej, a to jedyny warunek kontynuowania koalicji.

- Prezes Kaczyński nie chciał w ogóle słyszeć jakichkolwiek argumentów, które mogłyby usprawiedliwiać bunt Ziobry - mówi ważny polityk PiS o piątkowym spotkaniu kierownictwa partii w Krakowie.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA