fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Wójcik: Kaczyński ma niepodważalną pozycję

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Jeżeli ja jestem nieczuły na zwierzęta no to myślę, że wielu słuchaczy w tej chwili uśmiało się, bo doskonale mnie znają. Ja brałem psa ze schroniska, z ulicy - mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

- Myślę, że koalicja jest i znajdziemy porozumienie w ramach tej koalicji, które będzie dobre dla Polski i Polaków - mówił w rozmowie z Radiem Zet wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Zdaniem posła Solidarnej Polski członkowie Zjednoczonej Prawicy potrzebuje refleksji. - Mamy dwa dni, uspokojenia troszkę emocji, trzeba ochłonąć i przystąpić do dalszych działań - przekonywał.

Dodał, że Solidarna Polska jest otwarta na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. - Nie widzę niczego co by stało na przeszkodzie takiemu spotkaniu - powiedział.

- Koalicja była dobra dla Polski, jest dobra dla Polski i mam nadzieję, że ona pozostanie taką koalicją w ciągu trzech lat. Jednak nie możemy zgodzić się na pewne sprawy - dodał.

Na pytanie, czy Jarosław Kaczyński byłby dobrym premierem, Wójcik odpowiedział: Oczywiście, jak najbardziej. Był znakomitym premierem i z cała pewnością gdyby podjął taką decyzję, to jest jego suwerenna decyzja.

W czwartkowym nocnym głosowaniu przeciw tzw. Piątce dla zwierząt, nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zakaz eksportu mięsa pochodzącego z uboju rytualnego, zagłosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Przeciw było też dwóch posłów Porozumienia, a 15 wstrzymało się od głosu. Z polityków Porozumienia za nowelizacją zagłosowała tylko Jadwiga Emilewicz.

Ustawa została przyjęta 356 głosami "za" przy 75 głosach "przeciw".

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA