fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Wiceszef MSZ o nowym szefie: Poglądy bliskie PiS w rządzie PiS

Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych
tv.rp.pl
- To nie jest nic nadzwyczajnego, że politycy o poglądach bliskich ideom, programowi Prawa i Sprawiedliwości zostają ministrami w rządzie Prawa i Sprawiedliwości - mówił wiceszef MSZ, Paweł Jabłoński w TVN24 o nowym szefie MSZ Zbigniewie Rau.

Rau, dotychczasowy przewodniczący komisji spraw zagranicznych, zastąpi na stanowisku szefa MSZ Jacka Czaputowicza, który 20 sierpnia zrezygnował ze stanowiska.

Polityk PiS w przeszłości pisał na swoim profilu na Facebooku m.in. że "Dla zachodnich rzeczników 'nowoczesności' nie ma żadnych świętości. Ich barbarzyńskie działania wiodą wprost do iście piekielnej 'cywilizacji śmierci', przed którą próbował nas ostrzegać św. Jan Paweł II. Prawo i Sprawiedliwość jest ostatnią barierą, jaka chroni nas i nasze rodziny przed chaosem, który chce nam zafundować lewica". To m.in. takie słowa sprawiają, że - zdaniem byłego premiera Leszka Millera - nowy szef MSZ może zagwarantować jedynie dalszą izolację Polski ponieważ jest "prawicowym radykałem".

Jabłoński pytany o te słowa Miller stwierdził, że jego zdaniem "pan minister Rau będzie doskonale prowadził nasze działania w ramach polityki zagranicznej".

Wiceszef MSZ zwrócił też uwagę, że politycy "lewicy i Platformy Obywatelskiej" regularnie oburzają się "że politycy Prawa i Sprawiedliwości mają poglądy takie, jak pozostali politycy Prawa i Sprawiedliwości".

Jabłoński mówił też, że choć politycy obozu PiS różnią się czasem w sposobie prezentowania poglądów i rozkładania akcentów, to jednak "łączy ich (...) przekonanie, że konserwatywny światopogląd, konserwatywne wartości zasługują na obronę i ochronę".

Wiceszef MSZ podsumował, że nie powinno zaskakiwać iż politycy, którzy mają konserwatywne poglądy zostają ministrami w konserwatywnym rządzie.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA