fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Wójcik: Grodzki powinien wyjaśnić, dlaczego się denerwuje

Michał Wójcik
tv.rp.pl
Zamiast jeździć do komisarz Jourovej, marszałek Grodzki powinien narodowi wyjaśnić, czy brał pieniądze, czy ich nie brał, bo sprawa jest niejasna - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wiceszef resortu sprawiedliwości mówił m.in. o wizycie Komisji Weneckiej, która na zaproszenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego przyjeżdża dziś do Polski, by zbadać tzw. ustawę kagańcową.

Wójcik przekonywał,  że marszałek Grodzki zapraszając przedstawicieli KW łamie konstytucję, bo nie ma prawa do takich działań, gdyż według ustawy zasadniczej politykę zagraniczną prowadzi rząd we współpracy z prezydentem.

Ustawa, którą ma zbadać Komisja, według Wójcika nie zawiera nic, co mogłoby budzić "aż takie wątpliwości". - Nie podoba mi się sformułowanie „ustawa kagańcowa”, bo nie ma takiej ustawy. Jesteśmy pewni swoich racji - mówił wiceminister.

Wójcik stwierdził jednak, że ponieważ Polska jest krajem gościnnym, "ktoś z Ministerstwa Sprawiedliwości" spotka się z przedstawicielami Komisji Weneckiej. - Nie wiem na jakim szczeblu odbędzie się spotkanie. Czy to będzie szczebel czysto urzędniczy czy ktoś z kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości - mówił Michał Wójcik. Dodał, że w spotkaniu na pewno nie będzie uczestniczył Zbigniew Ziobro.

Jeśli chodzi o marszałka Senatu, Wójcik uważa, że powinien się podać do dymisji.

- Zamiast jeździć do komisarz Jourovej, powinien narodowi wyjaśnić, czy brał pieniądze, czy ich nie brał, bo sprawa jest niejasna - mówił Wójcik.  - To trzecia osoba w państwie i powinien jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego tak się denerwuje pytany przez dziennikarzy o konkretne fakty i o ludzi.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA