fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Premier o Tusku: Nowa funkcja w naszym grajdołku kochanym

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Co tam trzeba jakoś strasznie gratulować - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował objęcie funkcji szefa EPL przez Donalda Tuska. Szef RE, który swoją kadencję kończy w grudniu, został dziś wybrany na to stanowisko. Był jedynym kandydatem.

Premier, który udzielił dziś wywiadu Polsat News, pytany był m.in. o to, czy pogratuluje Donaldowi Tuskowi nowego stanowiska.

– Co tam trzeba jakoś strasznie gratulować - mówił Morawiecki. - Jest to jakaś nowa funkcja w tym naszym eurokratycznym grajdołku kochanym.

Zapewnił, że mówi te słowa z "sympatią i życzliwością".

Dodał jednak, że z ust Donalda Tuska słyszał dziś wypowiedź, które jego zdaniem była "troszeczkę nieładna". Nowy szef EPL jeszcze przed wyborem stwierdził, że po 5 latach ma dość bycia naczelnym biurokratą w Europy i jest gotów do walki.

Tusk mówił także, że w obecnych niepewnych czasach ludzie chcą poczuć się kimś ważnym i częścią wspólnoty. Dlatego tak łatwo pociągnąć za sobą ludzi używając haseł o wstawaniu z kolan czy o przywracaniu wielkości. Podkreślał też, że nie można oddawać sfery bezpieczeństwa "autokratom, manipulantom i populistom", a rządzić mogą tylko ci, którzy dadzą ludziom poczucie bezpieczeństwa, zachowując jednocześnie ich wolności.

Komentując wypowiedź Tuska Morawiecki stwierdził, że  skoro przez 5 lat odgrywał on pewną rolę, to mógłby się o niej wyrażać z szacunkiem. 

Szef rządu powiedział też, że gdy słyszy kogoś, kto w Brukseli mówi o populizmie, to pierwsze, co mu przychodzi do głowy, to "nie masz chłopie argumentów".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA