fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jarosław Gowin: Język Konfederacji pobrzmiewa w wypowiedziach Jakiego

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
– My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego - mówił w rozmowie z radiem Siódma9 wicepremier Jarosław Gowin.

Wkrótce prawica może nie mieć czego szukać w Sejmie – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Patryk Jaki, europoseł PiS, były wiceminister sprawiedliwości.

Wypowiedzi Jakiego komentował w rozmowie z radiem Siódma9 Jarosław Gowin. 

– My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego. Jeżeli ktoś chce budować sektę 15, może w porywach 20%, to rzeczywiście to jest dobra droga, to co proponuje Patryk Jaki - powiedział wicepremier.

- Jeżeli ktoś natomiast chce rządzić Polską i walczyć po raz trzeci o samodzielną większość, to powinien uprawiać politykę zupełnie inną, powinien się zastanowić dlaczego mimo spektakularnych sukcesów gospodarczych, mimo rekordowego niskiego bezrobocia, prawie zrównoważonego budżetu, przy równoczesnych najszerszych w UE programach społecznych, aż 10 mln Polaków zagłosowało przeciw. Za dużo sporów, przestraszyliśmy przedsiębiorców - dodał.

Zdaniem Gowina zamknięty jest również temat premiera. Na stanowisku rządu zasiądzie Mateusz Morawiecki. Wicepremier odrzucił również możliwość, by został on szefem MSZ. - To plotka całkowicie bezzasadna. W partii są osoby, które byłyby przygotowane do pełnienia tej funkcji, ale Porozumienie nie ubiega się o tę tekę - skomentował.

Źródło: Siódma9
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA