fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Rekonstrukcja rządu. Mateusz Morawiecki spotkał się z Andrzejem Dudą

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą. Politycy omawiali przygotowywaną rekonstrukcję rządu.

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Pałacu Prezydenckiego około godziny 14.30. Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą trwało około 30 minut.

Zmiany w rządzie związane są z otrzymanymi mandatami do Parlamentu Europejskiego. Europosłami zostali: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa i rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. 

- Spotkanie prezydenta i premiera dotyczyło rekonstrukcji rządu, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Prezydent zgłosił też swoje propozycje - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Wczoraj wieczorem w związku z rekonstrukcją rządu odbyło się spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w nim udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie. 

Po wyjściu z siedziby przy ulicy Nowogrodzkiej uczestnicy spotkania nie zdradzali szczegółów. Informowali dziennikarzy, że "decyzje zapadły". 

W rozmowie z Polskim Radiem wicepremier Jarosław Gowin powiedział dziś rano, że rekonstrukcja rządu zostanie ogłoszona i przeprowadzona prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA