fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mariusz Błaszczak: Donald Tusk kpił w sposób niedyplomatyczny

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Po raz kolejny wszyscy wiedzą, z kim mają do czynienia - tak szef MON Mariusz Błaszczak skomentował wykład szefa RE Donalda Tuska.

"Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach" - to tytuł wykładu wygłaszanego dziś przez szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. 

- W polityce nie może chodzić o to, by ktoś kogoś pokonał i unicestwić. Ktoś może wygrać wybory, ktoś może pokonać przeciwnika - 26 maja, w październiku czy listopadzie tego roku - ale będziemy razem żyli dalej w jednym kraju - mówił były premier.

Czytaj także: Wiadomości TVP o wykładzie Donalda Tuska. W materiale Stalin i Hitler

- To był wiec Koalicji Europejskiej, a więc wiec koalicji polityków, którzy dziś są w opozycji, którzy uczestniczą w kampanii wyborczej - skomentował wykład Mariusz Błaszczak w Polsat News.

Zdaniem szefa MON Tusk "kpił" z hasła wyborczego PiS ("Polska sercem Europy" - red). - Kpił w sposób niedyplomatyczny, kiedy mówił o miejscu, w jakim znajdują się np. Węgry rządzone przez premiera Viktora Orbana. To nie przystoi. To nie przystoi szefowi instytucji europejskiej, który na co dzień organizuje prace szefów rządów - dodał.

- Jest stronniczy, jest zaangażowany w kampanię wyborczą. Jego poprzednicy tak się nie zachowywali - ocenił Błaszczak.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA